100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4 /почивка/

Диян Боюклиев: Доближихме се до Евроволей 2021

Националният волейболен отбор на България за девойки до 16 години стартира с победа на европейската квалификация в София, след като надигра Естония с 3:0 гейма. Селекционерът Диян Боюклиев заяви, че това е очакван успех, който доближава тима ни до ЕвроВолей 2021.

България U16 с отличен старт на европейската квалификация  в София (видео + снимки)🏐
България U16 с отличен старт на европейската квалификация в София (видео + снимки)🏐

"Записахме бърза победа, не толкова хубава", каза треньорът. "Но предвид възрастта на момичетата, очаквахме този спад, който се получи. При два много бързи гейма в наша полза, имаше отпускане в третата част. Поздравявам състезателките, че успяха да се съберат и да затворим мача чисто с 3:0. Това в крайна сметка ни доближава до първото място и участие на Европейското първенство. Следващият ни съперник е Финландия. Гледахме играта им. Очаква ни двубой с подобен на Естония отбор, който може би греши малко повече. Това ще бъде в наша полза. Смятам, че това е съперник по нашите възможности. Излизаме да завършим и втория ни мач със същия резултат и да спечелим квалификацията."

Снимка: Бончук Андонов за БФВолейбол