България U16 с отличен старт на европейската квалификация в София (видео + снимки)🏐

България U16 с отличен старт на европейската квалификация  в София (видео + снимки)🏐

Националният волейболен отбор на България за девойки до 16 години започна отлично на европейската квалификация в София. Воденият от Диян Боюклиев тим надигра Естония с 3:0 (25:10, 25:14, 25:19) в първия си мач от предварителна Група В, игран тази вечер в зала "Христо Ботев".

С този успех българските момичета недвусмислно се прицелиха в първото място и директна квота за Евроволей 2021. Във втория си мач от европейската квалификация България среща Финландия. Срещата е утре (9 май) от 17,00 часа.

България стартира страхотно в първия гейм и разби съперника със силен начален удар. Мария-Габриела Миличевич изпълни седем поредни сервиса, а младите ни националки поведоха с 8:1. Естонките успяха да се върнат в играта, като намалиха разликата до 7:8. Втора силна серия на България от начален удар буквално срази Естония. Този път на крайната линия застана Ива Дудова, която направи серия от 9 сервиса, а след нейните изпълнения нашите поведоха с разгромното 21:8, за да спечелят гейма с 25:10.

Втората част започна равностойно, но само до 8-ата точка. След това силният сервис отново си каза думата, а блокадата и атаката работеха на ниво. Момичетата ни поведоха със 17:9, за да спечелят безпроблемно гейма с 25:14. Бързият успех като че ли демотивира младите ни "лъвици" и третия гейм бе най-оспорван. Естонките се разиграха и започнаха да диктуват играта, като поведоха с 14:11. Българките обаче не допуснаха изненади. Отново намериха верния път и наложиха волята си за 3:0 гейма след 25:19.

Най-полезна за победата на България стана Ива Дудова с 15 точки (5 аса!, 3 блока и 32% ефективност в атака). Дияна Борисова завърши с 12 точки (2 аса и 53% ефективност в атака) за успеха. За Естония Мерили Кьорвел завърши с 13 точки.

ЕСТОНИЯ - БЪЛГАРИЯ 0:3 (10:25, 14:25, 19:25)

ЕСТОНИЯ: Роси Бригита Тоом, Кармел Варес 7, Мерили Кьорвел 13, Кайса Рей 2, Мария Лиса Полман 1, Лиса Пьолдма 3 - Лисандра Татрик-либеро (Хана Кокс, Мари Ли Куйвонен 1, Анет Арак, Емма Вилберг-либеро)

Старши треньор: РАЙГО ТАТРИК

БЪЛГАРИЯ: Маргарита Гунчева 3, Ива Дудова 15, Дияна Борисова 12, Мария-Габриела Миличевич 8, Кая Николова 6, Елена Коларова 5 - Йоана Докова-либеро (Симона Анастасова)

Старши треньор: ДИЯН БОЮКЛИЕВ.

Снимки: Бончук Андонов за БФВолейбол