Хофенхайм съсипа Шалке с 4 гола за 17 минути

Хофенхайм надигра като домакин изпадналия от Първа Бунедслига Шалке 04 с 4:2 в мач от 32-ия кръг на германското първенство. Двубоят се превърна в истинска голова фиеста, като първо "кралскосините" от Гелзенкирхен излязоха напред в резултата с попадение на Марк Ут в 12-ата минута. В 42-ата минута Шкодран Мустафи бе точен за 0:2, но през второто полувреме пред вратата на Шалке се изви същинска буря и домакините реализираха 4 безответни попадения. Техни автори станаха Андре Крамарич в 47-ата минута, Кевин Акпогума 5 минути по-късно, Кристоф Баумгартнер в 60-ата минута и Илас Бебу в 64-ата. Така с 4 гола за 17 минути домакините се разправиха с противника си, който от следващия сезон ще трябва да изпробва възможностите си във Втора Бундеслига.

След тази победа Хофе заема 11-о място в класирането с 39 точки, докато Шалке си остава на последната 18-а позиция със скромните 13 точки.