Късен гол спаси Алавес срещу Леванте в 100-минутен мач (видео)

Алавес и Леванте завършиха при резултат 2:2 в двубоя помежду си от 35-ия кръг на испанското първенство. Срещата продължи 100 минути, след като реферът Карлос дел Серо Гранде назначи 9-минутно добавено време и дори леко го превиши.

Пере Понс реализира първото попадение в мача, давайки авнас на домакините от Алавес в резултата в 30-ата минута. Още до края на първото полувреме обаче гостите успяха да обърнат резултата в своя полза благодарение на Хосе Моралес, който бе точен първо в 36-ата минута с блестящо воле, а след това и в 42-ата. Усилията на Алавес да избегне поражението през втората част най-после дадоха резултат в 87-ата минута, когато Хоселу с глава изравни, като стражът на гостите Дани Карденас успя да избие, но след като топката вече бе преминала с пълния си обем голлинията.

Така борещият се за оцеляването си в испанския елит Алавес събра 32 точки и заема 16-о място в класирането, като е на 2 точки над опасната зона. Леванте пък вече в пети пореден мач в Ла Лига няма победа, но поне прекъсна серията от 4 поредни поражения и се намира на 13-о място с 39 точки.