Зенит (Казан) с втори официален трансфер (видео) 🏐

Руският гранд Зенит (Казан), който финишира едва на 5-о място в крайното класиране в Суперлигата на Русия, привлече официално втори волейболист.

След като, преди няколко дни Зенит представи американския разпределител Мика Кристенсън, сега тимът от Казан обяви привличането на опитния централен блокировач Дмитрий Щербинин.

През изминалите два сезона 31-годишният волейболист бе твърд титуляр в състава воден от Пламен Константинов – Локомотив (Новосибирск). Високият 205 сантиметра Щербинин стана шампион на Русия с Локомотив през 2020 година, а през този сезон стигна до бронзовите медали.

Зенит (Казан) представи Мика Кристенсън (видео)

Възпитаникът на школата на Динамо (Москва) има 21 мача за националния отбор на Русия, с който печели Световната лига през 2011 година. В Зенит, който през новия сезон ще бъде воден от Алексей Вербов, Щербинин ще се конкурира за титулярно място с Артьом Волвич, Александър Волков и Алексей Кононов.