Лион не се затрудни с Лориен

Лион спечели с 4:1 над гостуващия Лориен в 36-ия кръг на френското първенство и остана в борбата за квота за Шампионската лига. Възпитаниците на Руди Гарсия записаха четвърти успех в последните си пет мача в Лига 1 и със 73 точки изместиха с 2 точки от третото място Монако, който утре гостува на средняка Реймс. Лидер е Лил със 79 точки, пред шампиона Пари Сен Жермен със 75 точки, но и мач по-малко.

Усем Ауар откри резултата в 53-ата минута, след като овладя технично подаване на Мати Шерки в наказателното поле и от десетина метра прати топката в мрежата. В средата на втората част бразилецът Лукас Пакета удвои с глава, а в последствие с два бързи гола на неговия сънародник Бруно Гимараеш домакините решиха всичко до 77-ата минута.

Малко преди края резервата Тома Монкондюи вкара почетно попадение за Лориен, който прекъсна серия от две поредни победи и остана 17-и с 38 точки, само на точка над опасната зона.