Лориен се спаси в края, Дижон с десета поредна загуба

Гол три минути преди края спаси Лориен от загуба при гостуването на Нант в битка близо до дъното на класирането. Срещата завърши 1:1, а "жълто-зелените" останаха в зоната на изпадащите. Те имат една точка по-малко от днешния си съперник.

Нант поведе още във втората минута с попадение на Рандал Коло Муани. Головото начало не бе знак за следващите минути, тъй като двата отбора не предложиха много. Три минути преди края Арман Лориенте успя да изравни след блестящо изпълнение на фаул от далечна дистанция и да запази крехкия аванс на Лориен в класирането.

Дижон записа десета поредна загуба в първенството, след като отстъпи с 0:1 в домакинството си на Реймс. Тимът само очаква отпадането му да стане официално. Той е на последно място и изостава с 14 точки от 17-ия Лориен. Единственото попадение в мача реализира Булайе Диа в 50-ата минута.

Монпелие запази надежда за евротурнирите след успех с 3:1 над Бордо, а Брест и Анже завършиха 0:0. По-рано днес Ланс спечели с 2:1 гостуването си на Страсбург и се намира на пето място с аванс от 3 точки пред Марсилия.