След луд мач: Георги Давидов спечели сблъсъка с Георги Младенов в ББЛ А Група

Локомотив 2020 претърпя поражение със 72:82 от петия в класирането Енигма Фойерверк в регион Запад от ББЛ А Група, след като изоставаше почти през целия мач.

Баскетболистите на Георги Давидов взеха леко предимство още от самото начало, а след десет минути игра бяха напред с 18:14. За кратко съперникът му успя да поведе в доста резултатната втора четвърт, но на почивката Енигма Фойерверк отново имаше преднина при 41:40 след общо 25 точки до момента на Любомир Орешаров и Иво Славчев. Състезателите в червено-бели екипи се разиграха от тройката в началото на второто полувреме и преди последната част дръпнаха с 68:55. Малко след началото на последната част мачът за кратко бе прекъснат, след като Васил Михайлов бе изгонен след второ техническо нарушение и от лагера на Локомотив 2020 начело с треньора Георги Младенов влязоха в пререкания със съдиите. Тимът все пак успя да намали изоставането си само до 4 точки в оставащото време, но в края Енигма спечели убедително.

Виктор Германов завърши с 22 точки и 7 борби за победителите, Любомир Орешаров записа 21 точки, 9 борби и 6 асистенции, а Иво Славчев завърши са дабъл-дабъл - 18 точки и 11 борби. За Локомотив 2020 Станислав Славейков се отличи с дабъл-дабъл - 16 точки и 12 борби, 15 точки и 8 асистенции реализира Милен Дудев, а по 12 точки добавиха Васил Михайлов (11 борби, 6 асистенции) и Антон Диков.