Спортист Своге разби с 58 точки Локо Сф и спечели редовния сезон на Запад

Спортист Своге спечели редовния сезон в регион Запад на ББЛ А група. В столичната зала „Сейнт Джордж“ тимът постигна категоричен успех със 120:62 срещу Локомотив София и вече е с баланс 25-2, като независимо от изхода на последния му мач, няма как да бъде изместен от първата позиция.

След кош за кош в началните минути, Спортист бързо натрупа двуцифрена преднина и след първата част водеше с 28:17. Съставът на Емил Горанов доминираше в подкошието, а в комбинация и с повечето грешки на съперника, на почивката се откъсна с 57:31. Разликата в полза на гостите надхвърли 40 точки след паузата, а преди последната част те водеха с 89:51. Още в началото на заключителната четвърт Спортист мина границата от 100 точки, като до края нямаше проблем да спечели убедително.

Трипъл-дабъл за победителите - 34 точки, 11 борби и 11 асистенции записа Дамян Стоянов, близо до подобно постижение беше и Борис Матраков с 28 точки, 11 борби и 8 асистенции, Джими Хънт добави 21 точки, 12 наниза Мартин Николов. За Локомотив София Димитър Петров се отчете с 19 точки, 12 добави Томислав Петков.