Джеф Картър за първи път в кариерата си вкара 4 гола в един мач от НХЛ

Джеф Картър вкара за първи път в кариерата си 4 гола в един мач ооот Националната хокейна лига на САЩ и Канада, за да осигури победата на Питсбърг с 8:4 над Бъфало, с което Пенгуинс се върнаха на челната позиция в Източната дивизия.

36-годишният Картър, който пристигна от Лос Анджелис в последния ден на трансферния период, проби на три пъти вратаря Михаел Хоузер в първите 25 минути на мача за първия си хеттрик от март 2018-а насам. Той добави и четвъртото попадение в сметката си и общо 398-о в кариерата с добавка в началото на третата част на мача.

Джаред Маккан вкара гол и подаде две асистенции за Питсбърг, а останалите голове бяха на Брайън Дюмолен, Сидни Кросби и Каспери Капанен. По този начин Пингвините събраха 75 точки, с две пред Вашингтон и четири пред Бостън. Дрейк Каджула пък вкара два пъти за Бъфало.