Херта (Берлин) отнесе с 3:0 Фрайбург и се измъкна временно от зоната на изпадащите в Бундеслигата

Херта Берлин отнесе с убедителното 3:0 Фрайбург в отложен мач от 30-я кръг на Бундеслигата, като си реши мача в рамките на 9 минути преди почивката.

Победата увеличи точките на берлинчани на 30 и те се изкачиха на 14-о място в класирането. Толкова имат Вердер и Арминия, които са след тях по голова разлика, а на последните две позиции са Кьолн с 29 и вече изпадналия Шалке'04 с 13. Тимът на Фрайбург е на 9-о място с 41 точки. Това е втората среща, която се изигра след прекъсването заради карантината на клубовете заради коронавируса.

Херта се раздели с Йенс Леман

Кшищоф Пьонтек откри резултата в 13-ата минута, след като се разписа от малък ъгъл. В 22-ата минута 34-годишният ветеран Петер Пекарик вкара втория гол за "синьо-белите", засичайки с глава центриране на Неманя Радонич. Гостите от Фрайбург бяха близо до попадение три минути след началото на второто полувреме, когато Николас Хьофлер получи много хубаво подаване.

Той скочи и стреля с глава, но вратарят Александер Шволов закова топката пред голлинията. Неманя Радонич, който днес беше особено активен, вкара третия гол в мача в 85-ата минута след самостоятелен пробив и чудесен завършващ удар.

Така берлинчани увеличиха серията си на пет мача без поражение и тя ги извади от зоната на изпадащите. Но трудностите за Херта тепърва предстоят, защото те трябва да изиграят три мача в следващите шест дни и тази серия стартира в неделя в директен сблъсък с 16-ия Арминия (Билефелд).

Иначе седмицата беше бурна за клуба, след като легендарният вратар Йенс Леман трябваше да подаде оставка от поста отговорник в Борда за футболните процеси заради расистки коментари по адрес на телевизионния анализатор Денис Аого.