Дузпа донесе точката на Фрайбург срещу Хофе (видео)

Фрайбург и Хофенхайм завършиха при резултат 1:1 сблъсъка си от 31-вия кръг на Бундеслигата. Така разликата от пет точки между двата отбора се запази и те остават съответно на девето и 11-о място във временното класиране.

Хофенахайм бе по-опасният отбор през първото полувреме. В 25-ата минута удар на Сков срещна гредата, но в 40-ата гостите заслужено поведоха в резултата, след като Андрей Крамарич засече с глава перфектно центриране на Бебу.

В 54-тата минута Демирович си помисли, че е изравнил резултата, но попадението бе отменено заради засада. Малко след това удар с глава на Адамян пък профуча на сантиметри встрани от целта. Това бе чудесна възможност гостите да поведат с втори гол.

В 69-ата минута Бауман спаси силен удар на Демирович и съхрани аванса на Хофе. Настойчивостта на Фрайбург през втората част обаче даде резултат девет минути преди края, когато домакините получиха дузпа за нарушение на Вогт срещу Демирович. Мануел Грефе дълго време гледаше повторения на монитора, след което прецени, че трябва да отсъди такъв наказателен удар. Винченцо Грифо реализира дузпа, носейки точката на Фрайбург.