След драма с Реал Мадрид: Анадолу Ефес се добра до Топ 4 в Евролигата

Анадолу Ефес се класира за финалната четворка на Евролигата, след като победи с 88:83 (18:21, 18:20, 24:16, 28:26) Реал Мадрид като домакин в драматичен пети сблъсък от четвъртфиналите от турнира на богатите.

Така, въпреки че испанският гранд изоставаше с 0-2 в серията от турския тим, достигна до 2-2 успеха, не успя да се класира за финалите в Кьолн.

Както и се очакваше, срещата на живот и смърт в „Синан Ердем Доум“ не остави баскетболните фенове да скучаят и за секунда. Двата отбора започнаха оспорвано, като домакините за кратко успяха да влязат в ролята на водачи в резултата, но все пак след 10 минути игра гостите си осигуриха минимална преднина от 3 точки (21:18), която до почивката скочи на 5 точки (41:36). След паузата турският тим се развихри и направи пълен обрат, повеждайки с 3 точки (60:57). Последната четвърт беше игра на нерви, в която Реал не успя да издържи.

Крис Сингълтън беше над всички за Анадолу Ефес с 26 точки, 18 вкара Василие Мицич, а 17 точки добави Крунослав Симон. За Реал Мадрид Николас Лапровитола вкара 17 точки, 12 добави Трей Томпкинс.

Снимка: euroleague.net