Олимпия Милано не допусна Байерн Мюнхен на финалите в Кьолн

След като достигна до историческо класиране на четвъртфиналите в Евролигата, Байерн Мюнхен се бори със зъби и нокти да постигне още един клубен рекорд и да влезе в Топ 4. Въпреки, че беше много близо до целта си, немският гранд отстъпи с 89:92 (22:24, 18:26, 18:22, 31:20) на Олимпия Милано като гост в мач №5 от плейофната серия между двата отбора и не успя да направи следващата крачка в турнира на богатите.

Двата отбора започнаха равностойно срещата, като след първата част предимството на Олимпия беше едва 2 точки (24:22). След силна втора четвърт разликата набъбна до 10 точки (50:40), а преди решаващите 10 минути достигна 14 точки (72:58). В последната четвърт обаче гостите се събудиха и въпреки че спечелиха с разлика от 11 точки (31:20) те се оказаха недостатъчни, за да отстранят съперника си.

Шавон Шийлдс „избухна“ с 34 точки за Олимпия Милано, 16 вкара Малкълм Дилейни, а Кайл Хайнс наниза 12 точки. За Байерн Мюнхен Джейлън Рейнлълд беше най-резултатен с 19 точки, 17 добави Уейд Болдуин.