Отборът на Георги Костадинов ще трепери за мястото си в елита

Отборът на Арсенал (Тула), където играе българският национал Георги Костадинов, ще трепери до последно за мястото си в елита. Днес той допусна домакинска загуба с 1:2 от Спартак (Москва), с която окончателно загуби шансове да се спаси в редовния сезон. В момента "Артилеристите" са в зоната на баражите за оставане, но по-лошото е, че има реална опасност в оставащите два кръга да паднат още надолу и да изпаднат директно.

Днес мачът тръгна лошо за Арсенал, като гостите поведоха в 21-ата минута с гол на Александър Соболев. В края на първата част обаче Иля Кутепов си вкара автогол и равенството бе възстановено.

Спартак все пак успя да стигне до успеха през втората част, а героят на мача бе Джордан Ларсон, който отбеляза победния гол в 77-ата минута.

Георги Костадинов започна като титуляр за домакините, но бе заменен в 72-ата минута от Кангуа.

След тази победа Спартак излезе на 2-ото място с 53 точки в актива си. Арсенал остава на 13-ата позиция с 23 точки, като е само 2 над 15-ия Уфа.