Роналдо изработи късен обрат и възкреси отчайващ Ювентус срещу Удинезе (видео)

Отборът на Ювентус осъществи късен обрат и записа трудна победа с 2:1 при гостуването си на Удинезе от 34-ия кръг на Серия "А". "Бианконерите" изиграха много безидеен и посредствен мач, но въпреки това стигнаха до важния успех благодарение на суперзвездата си Кристиано Роналдо (83' - дузпа, 89'), който с двата си гола заличи ранното попадение на Науел Молина (10').

В шестата минута Йенс Ларсен стреля по земя, но не затрудни Войчех Шчесни. В десетата домакините изненадаха своя противник с бързо изпълнение на фал, а Шчесни не успя да се справи с шута на Молина за 1:0. Последва дълъг период без удар по посока на двете врати. Той беше прекъснат в 27-ата минута, когато изстрел на Родриго Бентанкур рикошира в противников играч и излезе в корнер. При последвалото центриране Уестън Маккени нанесе опасен удар с глава, но топката профуча покрай вратата. В 34-ата Пауло Дибала опита шут по земя, който беше спасен от Симоне Скуфет. В 38-ата вратарят не се справи добре при центриране от фал, което позволи удар на Матайс де Лихт да бъде блокиран от Бентанкур, след което Роналдо не засече достатъчно добре подаването на нидерландеца по въздух.

В 53-ата минута Толгай Арслан опита удар, който се оказа неточен. В 59-ата Роналдо стреля отдалече, но топката завърши в ръцете на Скуфет. В 66-ата Ларсен пробва техничен изстрел, който не намери целта. Както изглеждаше, че "бианконерите" нямат идея как да вкарат гол, в 82-ата минута Кристиано изпълни фал, а стоящият в стената Родриго Де Паул постъпи много глупаво и игра с ръка. Съдията веднага посочи бялата точка, откъдето Роналдо беше точен за 1:1. Така в пети пореден мач фриуланите си изкараха дузпа в своя вреда. В 89-ата Адриен Рабио центрира, а с глава Кристиано вкара своя 99-и гол за "Старата госпожа", с което донесе успеха на своя тим.

Победата е изключително важна за Ювентус, тъй като изкачи тима на третата позиция в класирането. Миналогодишният шампион събра 69 точки, колкото имат също така и вторият Аталанта и четвъртият Милан, а петият Наполи е с 67. Удинезе остана 11-и с 39 спечелени пункта.

УДИНЕЗЕ - ЮВЕНТУС 1:2

1:0 Молина (10')

1:1 Роналдо (83' - дузпа)

1:2 Роналдо (89')

Удинезе: Скуфет, Бекао, Нуйтинк, Бонифаци, Молина, Де Паул, Уолъс, Арслан, Ларсен, Перейра, Окака Чука

Ювентус: Шчесни, Данило, Бонучи, Де Лихт, Сандро, Куадрадо, Бентанкур, Маккени, Бернардески, Дибала, Роналдо