Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Последният Ейбар взе класическа победа и продължава да мечтае за спасение

Ейбар надделя с класическото 3:0 над гостуващия Алавес в мач от 34-ия кръг на Ла Лига. И трите попадения бяха дело на Кике (3’, 50’, 59’), който почти сам опустоши тима на Хави Кайеха. Домакините поведоха още в 3-ата минута, когато топката бе пратена към Кике в наказателното поле, а той пое топката и с няколко движения се освободи брилянтно, за да се разпише. Положението бе прегледано с ВАР поради съмнения за игра с ръка, но в крайна сметка бе зачетено.

Пет минути след почивката играчите на Хосе Луис Мендилибар вече бяха с 2 гола преднина, след като добро центриране намери отново Кике в наказателното поле, а той не малък ъгъл стреля силно под горната греда и не остави шансове на стража на гостите. В 59-ата минута отново звездата на срещата пое добър пас към него в наказателното поле и освобождавайки се отново намери десния горен ъгъл, за да оформи своя хеттрик и класическата победа за своя тим. Въпреки доброто представяне Ейбар продължава да е твърдо на последното 20-о място в Ла Лига с 26 точки, само на 1 от Уеска, а Алавес е 16-и с 31 точки.