Манчестър Сити докосва титлата след 19-а поредна победа като гост (видео)

Манчестър Сити е на крачка от титлата, след като победи Кристъл Палас с 2:0 като гост. Отборът на Пеп Гуардиола може да стане шампион още утре, ако Ливърпул победи Манчестър Юнайтед. Ако това не се случи, "гражданите" ще трябва да почакат поне една седмица.

След сравнително равностойно първо полувреме, в което гостите не създадоха много положения, Серхио Агуеро откри резултата в 57-ата минута. Рекордьорът по голове за клуба започна като титуляр едва за шести път в мач от Висшата лига през този сезон, но за пореден път демонстрира класата си в един от последните си двубои за Ман Сити

Феран Торес се разписа 84 секунди след първото попадение и лидерът в класирането имаше тотален контрол до края, като пропусна да спечели с по-голям резултат. "Гражданите" записаха 19-а поредна победа като гост във всички турнири.

Очаквано отборът на Гуардиола пое контрол върху мача от началото и имаше предимство във владеенето на топката. С осем промени в състава от победата над ПСЖ през седмицата гостите нямаха проблеми с умора. И двата отбора сякаш играеха без голямо напрежение, което доведе до открит футбол. Лондончани нямат големи цели до края на сезона, тъй като са далеч от зоната на изпадащите и от местата за евротурнирите.

В десетата минута Сити стигна до първото си по-добро положение. Прекрасно центриране на Менди намери Феран Торес, който бе непокрит в наказателното поле. Ударът на испанеца бе отклонен и топката мина далеч от вратата. Кристъл Палас отговори с центриране на Таунзенд към Бентеке, който не успя да удари добре топката.

Рахийм Стърлинг продължи да демонстрира проблемите си пред гола, които има през този сезон. В 17-ата минута той направи преодоля няколко защитника в наказателното поле, но не намери точния момент за изстрел и Мичъл успя да избие.

"Гражданите" не успяваха да преодолеят защитата на съперника, домакините ги притесняваха на контраатаки. Тимът на Рой Ходжсън огранизира великолепно нападение в 28-ата минута, когато Таунзенд изведе Уорд, който прати топката в наказателното поле. Получи се разбъркване пред Едерсон, кълбото стигна до Бентеке, който стреля от малък ъгъл, но вратарят спаси.

Към края на полувремето Ман Сити вдигна темпото. Първо Стърлинг не се възползва от добра възможност, а в 36-ата минута попадение на Жезус не бе зачетено поради засада. Малко по-късно Агуеро стреля, но не намери целта. Феран Торес също се озова на добра позиция, но реши да подава. Топката мина успоредно на голлинията, но никой не успя да я засече.

Тимът на Гуардиола започна спокойно втората част, като постепенно натиснаха и започнаха да доминират. В 53-ата минута Торес получи топката в наказателното поле. Той реши да търси Жезус, прехвърли вратаря, но Скот Дан се намеси решително пред голлинията и изби в ъглов удар.

Малко по-късно дойде и първият гол. Агуеро получи топката от Менди, овладя великолепно и с прекрасен удар разстреля Гуаита. 84 секунди по-късно Торес удвои аванса на "гражданите" с изстрел от границата на наказателното поле. Така за малко повече от минута Манчестър Сити до голяма степен реши мача.

Превъзходството на гостите след почивката бе сериозно и те продължиха да нападат. Стърлинг удари греда, Лапорт направи пропуск на метър от голлинията. Кансело също пропусна да се разпише в 74-ата минута. Малко преди края отново Стърлинг не успя да намери целта.

КРИСТЪЛ ПАЛАС - МАН СИТИ 0:2
0:1 - Агуеро (57)
0:2 - Торес (59)