Марсилия се отдалечи от зона Европа

Отборът на Марсилия записа разочароващо равенство 1:1 у дома срещу Страсбург в двубой от 35-ия кръг на френската Лига 1. Така Марсилия изпадна от местата, даващи право на участие в евротурнирите, като заема шестото място с 56 точки. Страсбург върви 15-и с 38.

Домакините имаха териториален превес по време на почти цялата среща, но не създаваха чисти положения за гол. От своя страна гостите разчитаха на контраатаки и често обстрелваха вратата на домакините. Това им донесе успех в 73-ата минута, когато Стефан Митрович откри резултата в полза на Страсбург.

Марсилия реагира и успя да се спаси от загуба на "Велодром". Резултатът беше изравнен в 86-ата минута от аржентинския нападател Дарио Бенедето. До края нямаше повече попадения и така резултатът се запази.