Валядолид открадна ценна точка от Билбао (видео)

Отборът на Валядолид се добра до равенство 2:2 в гостуването си на Атлетик Билбао в отложен мач от 33-ия кръг на Ла Лига. Домакините на два пъти повеждаха в резултата, но кастилци показаха характер и двата пъти успяваха да изравнят, като така си тръгнаха с ценна точка в битката за оцеляване в елита.

Домакините поведоха в 14-ата минута. На два пъти защитници на Валядолид не успяха да изчистят добре топката, която се озова в Йон Морсийо, който с изстрел от границата на пеналта вкара за 1:0.

В 42-ата минута гостите можеха да се върнат в мача, но гол на Шон Вайсман не бе зачетен заради засада.

През второто полувреме баските пропуснаха няколко добри положения и бяха наказани в 70-ата минута, когато след едно центриране от корнер дребничкият Фабиан Ореяна с глава бе точен за 1:1.

Атлетик си върна преднината в 76-ата минута след чудесна контраатака. Иняки Уилямс получи на левия фланг, напредна и центрира за Раул Гарсия, който отблизо засече за 2:1.

Валядолид обаче не се предаде и в 85-ата минута отново изравни. Шон Вайсман получи пас отдясно и от движение засече кълбото в мрежата за 2:2.

След това реми Валядолид излезе над чертата и се намира на 17-ото място с 30 точки. Атлетик остава на 9-ата позиция с 42 точки и все по-малки шансове да се добере до място в Европа.