Валядолид се постара, но остава под чертата (видео)

Валядолид направи сравнително силен двубой, но не успя да пречупи Кадис като домакин - 1:1. Тази точка не беше достатъчна за “бяло-виолетовите”, за да излязат от зоната на изпадащите. Спасението си остава единствената задача за притежавания от Роналдо клуб в оставащите шест мача от Ла Лига. Кадис е по-напред в класирането и едва ли ще бъде заплашен.

Валядолид започна много силно и поведе в 14-ата минута чрез Оскар Плано. Преди това тимът пропусна две много изгодни положения.

“Пиратите” не бяха толкова активни, но все пак в един момент се разиграха и в 64-ата Хуан Кала изравни. Това е същият футболисти, когото от Валенсия наскоро обвиниха в расизъм, но такова негово провинение не беше доказано. Малко след това Маркос Мауро пропусна да изведе Кадис напред и още повече да утежни положението на противника.

Домакините имаха последната възможност за победен гол в 90-ата минута, но играч на гостите блокира изстрела.