Сепси победи Академика, но българско дерби не се получи (видео)

Отборът на Сепси победи с 1:0 Академика (Клинчени) в сблъсъка между двата тима от 4-ия кръг на шампионския плейоф в Румъния. Българско дерби обаче не се получи, тъй като в състава на домакините липсваше Радослав Димитров, който въобще не бе в групата за мача. За гостите и тримата българи бяха на терена за повече или по-малко време. Цветомир Чунчуков записа пълни 90 минути, Георги Пашов също бе титуляр, но бе заменен на полувремето от Андронич, а Асен Чандъров пък влезе като смяна в 65-ата минута на мястото на Гардош.

Сепси стигна до успеха с гол на Брайън Нувие в 38-ата минута. Той получи пас в коридор, надбяга Пашов и хладнокръвно отбеляза за 1:0.

С този успех Сепси остава в битката за Европа, като заема 4-ото място с 30 точки и изостава на 4 от третие Университатя. Академика пък не се бори за нищо и доиграва сезона, като се намира на 6-ото място с 22 точки.