Сепси с Радослав Димитров шокира ФКСБ (видео)

Третият кръг от шампионския плейоф в румънската Лига 1 направи битката за титлата още по-интересна. Вчера шампионът ЧФР Клуж отстъпи на собствен терен на Университатя (Крайова) с 1:2, а ФКСБ не се възползва от шанса да се откъсне на върха и загуби в Букурещ от Сепси със същия резултат.

Радослав Димитров беше титуляр за Сепси и получи жълт картон. Българският защитник изигра силен мач, а неговият тим взе трите точки с голове на Клаудиу Петрила (29') и Богдан Митреа (81'). За ФКСБ точен беше Октавиу Попеску в 69-ата минута.

В друг мач от първата шестица на плейофите Академика (Клинчени) загуби с 1:2 при визитата си на Ботошани. Цветелин Чунчуков игра цял мач за Академика, Асен Чандъров бе заменен на полувремето, а Георги Пашов се появи в 64-ата минута. Малко по-късно десният бек получи жълт картон.

Тимът от Клинчени има само загуби в плейофната фаза и е последен в класирането с 22 точки. Води ФКСБ с 39, пред ЧФР Клуж с 38 и Университатя с 34. Сепси е 4-и с 27 точки, а Ботошани заема 5-о място с 25 пункта.