В Евролигата: Пълен обрат за Барса или нова сензация от Зенит

Няколко часа делят Зенит Санкт Петербург и Барселона от нов сблъсък в Евролигата. След като си размениха по една победа на старта на четвъртфиналната серия в турнира на богатите на испанска земя, сега дербито се пренася в Русия. Мач №3 е днес от 20:00 часа, а четвъртият сблъсък ще се изиграе на 30 април (петък) отново в Санкт Петербург. Ако се стигне до пета среща, то тя ще върне отборите на територията на каталунците.

Зенит успя да шокира всички в първия мач от плейофите, побеждавайки суперфаворита Барса (76:74) в края. Баскетболистите на Шарунас Ясикевичус все пак успяха да се върнат в играта, след успех два дни по-късно (81:78).

Пред домакините обаче стои един голям проблем. Участието на центъра Артурас Гудайтис остава под въпрос. Той напусна първата среща заради проблеми в десния глезен и повече не се появи в игра. Доста притеснително пък за Барса е представянето на голямата звезда на тима Никола Миротич, което беше определено като най-голямото разочарование за каталунците.

Зенит Санкт Петербург и Барселона се срещнаха два пъти през редовния сезон в Евролигата, като отново си размениха по една победа. Още във втория кръг руският тим измъкна успеха в собствената си зала (74:70), но след това загуби гостуването си в „Палау Блауграна“ (81:85).

Снимки: euroleague.net