Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Касийяс си припомни за вълненията си от финала на ШЛ през 2014-а

Легендата на Реал Мадрид Икер Касийяс си припомни за вълненията, които е изпитвал по време на финала в Шампионската лига срещу Атлетико Мадрид в Лисабон през 2014 година. Тогава той допусна груба грешка, заради която Диего Годин откри резултата за "рохибланкос" в 36-ата минута. "Кралския клуб" изравни чак в добавеното време чрез Серхио Рамос, а в продълженията вкара още три попадения, за да спечели десетия си трофей в надпреварата с резултат 4:1.

"Беше супер странен мач. Бяхме физически по-добри от тях. При техния гол действах абсурдно. Трябваше ли да изляза, или не... Защо, по дяволите, излязох напред... Ако бях останал на вратата можех да хвана удара с глава. Но стана така, че вкараха гол. Оттам нататък си мислех: "Спокойно, ще видиш, че ще изравним". Но минутите отминаваха и нашият гол не идваше. В главата си започнах да си мисля: "Икер, трябва да се подготвиш за това, което предстои". Вече сам убеждавах себе си: "Икер, ще те има по всички медии и всички ще те обсъждат". Във въпросния сезон играх за Купата на краля и в Шампионската лига и представянето ми беше добро. От 24 мача спечелих 22, завърших наравно в един и загубих един. Но футболът е такъв.

Когато видях как Рамос отбеляза изравнителното попадение, си помислих: "Ние сме шампионите на Европа. Забрави за всичко останало, Икер". На Рамос му казах, когато го целунах: "Ти си най-добрият, ти си върхът". Също така съм питал доста хора: "Кажи ми хубав или не е начинът, по който спечелихме Десетата в Лисабон?" Мнозина са ми признавали, че това е било най-добрият финал и аз допринесох, за да е такъв. Съжалявам за хората от Атлетико", разказа Касийяс в интервю за канала на Сантиаго Канисарес в YouTube.