Наполи даде заявка за Шампионската лига (видео)

Наполи се възползва от грешката на Ювентус и се изравни по точки с "бианконерите". Тимът на Дженаро Гатузо спечели с 2:0 гостуването си на Торино.

Неаполитанци решиха мача много рано, тъй като водеха с два гола още в 13-ата минута. Тиемуе Бакайоко откри резултата в 11-ата минута, а секунди по-късно Виктор Осимен удвои аванса на гостите. Наполи можеше да спечели и с по-голям резултат. Лоренцо Инсиние удари греда малко преди края, а в 86-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Роландо Мандрагода получи втори жълт картон.

След този успех Наполи се изравни по точки с Ювентус и Милан, но е с по-добра голова разлика от "бианконерите", а в директните двубои двата отбора си размениха по една победа, Отборът на Андреа Пирло ще трябва да се бори със зъби и нокти до края на сезона, за да си осигури участие в Шампионската лига през следващия сезон.

Наполи поведе след мощен удар на Бакайоко от 20 метра. Малко по-късно след ъглов удар на Торино гостите организираха отлична контраатака, завършена от Осимен и резултатът стана 0:2. Бързите атаки на гостите създаваха сериозни проблеми на съперника и при една от тях Матео Политано удари греда.

Домакините можеха да се върнат в мача в 36-ата минута, след като Ди Лоренцо отклони топката след корнер, но Осимен изби от голлинията. Жиелински също удари гредата и тимът на Давиде Никола губеше само с два гола на почивката.

Торо започна силно втората част и Алекс Мерет трябваше да се намества на няколко пъти. Към края домакините се изнесоха напред и това отвори по-големи пространства за контраатаките на гостите. Инсиние също удари гредата, а Сиригу спря Лозано при добавката. Дрис Мертенс, който влезе като резерва, пропусна двойна възможност. Торино остана с човек по-малко в 86-ата минута, когато Мандрагора събори Лозано и получи втори жълт картон.