Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Лацио нанесе тежка загуба на Милан и се върна в играта (видео)

Лацио победи Милан с 3:0 на "Олимпико" и се върна в битката за топ 4. Хоакин Кореа се разписа на два пъти преди Чиро Имобиле да оформи крайния резултат. Аржентинецът откри резултата в 77-ата секунда и се разписа още веднъж в 51-ата минута. Имобиле удари греда преди да вкара 18-ия си гол в Серия А за този сезон в 87-ата минута. Лацио записа десета поредна домакинска победа в първенството за трети път в историята си.

Римляните се доближиха до местата, даващи право на участие в Шампионската лига. Те изостават на 5 точки от Милан, Наполи и Ювентус, които имат по 66 точки. "Орлите" обаче са изиграли мач по-малко. "Росонерите" са с по-лоша голова разлика от Юве и Наполи, но първият показател за крайното класиране са директните сблъсъци, които ще бъдат отразени в края на сезона.

В отсъствието на Златан Ибрахимович Пиоли заложи на Марио Манджукич на върха на атаката. Хърватинът започна като титуляр за първи път за тима, но не успя да се отличи с нещо съществено.

Срещата започна с вихрено начало и ситуации пред двете врати още в първите минути. Бяха изминали 20 секунди, когато Пепе Рейна отрази удар на Чалханоолу. По-малко от две минути след първия съдийски сигнал Лацио поведе. Хоакин Кореа получи топката от Имобиле, преодоля Донарума и прати топката в опразнената мрежа.

"Росонерите" можеха и да изостават с два гола малко по-късно, ако вратарят на гостите не бе направил блестящо спасяване. Донарума отрази удар от близо на Кореа. Топката се озова в аржентинеца, след като защитата на Милан не успя да изчисти добре топката след центриране от фаул.

Последваха още атаки на домакините удар на Милинкович-Савич над вратата. След това Кореа също не бе достатъчно точен, а удар на Имобиле бе блокиран. Постепенно "орлите" намалиха темпото, а гостите започнаха да играят малко по-добре и изнесоха играта в половината на съперника.

След половин час игра Милан имаше отлична възможност да изравни. Чалханоолу получи топката в наказателното поле, финтира отлично, но стреля слабо и Рейна спаси. В този период "росонерите" имаха предимство, а вратарят на Лацио трябваше да се намесва и след удар на Салемакерс, който бе сред най-активните играчи на гостите.

Тимът на Пиоли можеше да се окаже догонващ с два гола малко преди почивката. Отлична контраатака бе завършена от Ладзаро, който прати топката в мрежата. Попадението обаче не бе зачетено поради засада след разглеждане на ситуацията с ВАР.

Второто полувреме започна с преимущество на Милан, но в 51-ата минута Лацио стигна до втори гол и той отново бе дело на Кореа. Аржентинецът забави удара и Донарума скъси ъгъла, но въпреки това той успя да го преодолее. Имаше опасност и това попадение да не бъде зачетено, тъй като съдията разгледа ситуация в началото на атаката, при която Лукаш Лейва отне топката на Чалханоолу. На повторенията се видя, че бразилецът не игра с топката, а отнесе крака на турчина. Реферът обаче реши, че това е сблъсък между двамата, а не нарушение, и призна гола.

Кореа бе близо до хеттрик в 56-ата минута. Негов удар по диагонала бе блестящо отразен от Донарума. В следващите минути "росонерите" имаха инициативата, като се опитваха да се върнат в мача. Отборът на Симоне Индзаги обаче не им оставяше много възможности и спокойно пазеше преднината си. Пиоли опита да промени нещо, като пусна в игра Рафаел Леао и Брахим Диас, които замениха Манджукич и Салемакерс. По-късно в игра се появиха Тонали и Далот. Удар с глава на Томори бе спасен от Рейна.

Атаките на Лацио бяха по-редки, но доста по-опасни. Луис Алберто завърши една от тях с удар над вратата. В 80-ата минута Чиро Имобиле можеше да сложи край на интригата. Той прехвърли великолепно Донарума, но топката се удари в гредата.

Имобиле все пак стигна до своя гол в 87-ата минута. Той получи топката от Ладзари, а защитата на Милан му остави достатъчно време и пространство, за да се нагласи за изстрел. Италианският национал насочи топката към долния десен ъгъл на Донарума. "Росонерите" бяха близо до почетен гол в края, но удар на Кесие с глава срещна гредата.

ЛАЦИО - МИЛАН 3:0
1:0 - Кореа (2)
2:0 - Кореа (51)
3:0 - Имобиле (87)