Рилски спортист осигури бърз край на мъките на Спартак (Плевен)

Рилски спортист продължава уверено напред към полуфиналните плейофи в НБЛ. Това стана факт след втората поредна победа със 109:67 на тима над Спартак Плевен и крайно 2-0 в серията.

Следващият съперник на самоковци в полуфиналната серия ще бъде Академик Пловдив. Там вече серията ще се играе до 3 победи от 5 мача.

Днес в Плевен гостите доминираха от началото и не оставиха съмнения за разликата в класите. Те постоянно увеличаваха разликата в точките, както и показаха агресивна игра, с която принудиха домакините да грешат. Това донесе двуцифрена преднина в полза на Рилски още в края на първото полувреме. Тенденцията не се промени през втората част.

В нито един момент на втората четвърт самоковци не отпуснаха газта и разликата продължи да расте, за да стигне до 24 точки след двадесет минути игра. Още в началото на последната четвърт треньорското ръководство пусна в игра юношите на тима Георги Адирков и Христо Бъчков. Това по никакъв начин обаче не промени ситуацията на терена, защото аванса на Рилски продължи да расте, за да се стигне до крайното 67-109.

За Рилски спортист Трей Портър беше най-резултатен със 17 точки, взе и 7 борби. 16 прибави Брендън Браун, а 14 вкара Николас Карвачо. Димитър Маринчешки отбеляза 21 точки за плевенчани, а Любен Пасков наниза 13.

СПАРТАК: Цветослав Острев 3, Мартин Маринов, Любен Пасков 12, Димитър Маринчешки 21, Тодор Тодоров 12 (Ивко Ивков 10, Николай Маринов 6, Даниел Пенков 2, Никола Кирилов)

РИЛСКИ СПОРТИСТ: Брендън Браун 11, Павлин Иванов 9, Тихомир Желев 12, Алекс Симеонов 11, Николас Карвачо 14 (Трей Портър 17, Мирослав Васов 8, Деян Карамфилов 7, Георги Адирков 7, Златин Георгиев 6, Христо Бъчков 2)

Снимки: Владимир Иванов