Рилски спортист се цели в нов разгром в похода към полуфиналите

Най-добрият отбор от редовния сезон Рилски спортист е на само една победа разлика от полуфиналите в плейофите на НБЛ. Машината на Людмил Хаджисотиров пътува до Плевен, за да се изправи срещу местния Спартак в мач №2 от четвъртфиналната серия между двата тима. Двубоят започва днес от 18:30 часа, а общият резултат преди началото му е 1:0 победи в полза на Рилецо.

Рилски спортист разби Спартак Плевен и е на победа от полуфинал в НБЛ

Спартак показа зъби през първото полувреме на мач №1 и успя да направи срещата интересна поне до голямата почивка. Димитър Маринчешки изигра прекрасен мач за плевенчани и отбеляза 32 точки, но перфектно балансираната игра на самоковци беше твърде сериозно предизвикателство за защитата на Спартак. Срещата завърши при 100:71 в полза на Рилски спортист.

Реално погледнато, Рилецо не би трябвало да има проблем да затвори серията още в Плевен и да си гарантира полуфинал срещу Академик (Пловдив). Разликата в класите между двата тима е очевадна и тя се видя още през редовния сезон, в който Рилски спортист записа три разгрома над своя съперник - 110:78, 96:67 и 100:71.