Рилски спортист разби Спартак Плевен и е на победа от полуфинал в НБЛ

Рилски спортист постигна убедителна победа със 100:71 (25:20, 24:16, 33:23, 18:12) над Спартак Плевен като домакин в първия мач от четвъртфиналите в НБЛ.

Втората среща е на 26 април (понеделник) в зала „Балканстрой“ в Плевен. Серията се играе до две победи от три мача.

Сблъсъкът в Самоков започна доста равностойно, като гостите намериха начин да дишат във врата на лидера в класирането и след 10 минути игра се оттеглиха с минимален пасив от 5 точки (20:25). Във втората част обаче всичко изглеждаше различно. Баскетболистите на Людмил Хаджисотиров се развихриха и зашлевиха звучен шамар на съперника си, като до почивката натрупаха преднина от 13 точки (49:36). След паузата Рилецо просто продължи да трупа точки в сметката си и да увеличава разликата, за да достигне до очакван първи успех в плейофите срещу осмия в класирането от редовния сезон.

Брендън Браун беше най-резултатен за Рилски спортист с 18 точки, 15 вкара Алекс Симеонов, а 14 наниза Златин Георгиев. За Спартак Плевен Димитър Маринчешки беше над всички и завърши с дабъл-дабъл – 32 точки и 10 борби, 12 точки добави Ивко Ивков.