Динамо (Киев) си гарантира титлата в Украйна (видео)

Футболистите на Динамо (Киев) разгромиха с 5:0 Ингулец в среща от 23-ия кръг на украинското първенство и си гарантираха титлата три мача преди края на шампионата. Иля Забарний откри резултата в 5-ата минута, което беше и негов дебютен гол в първенството. След него до края на първото полувреме се разписа Артьом Беседин в 14-ата. През второто полувреме Виктор Циганков вкара два гола в 48-ата и 70-ата минути, а Денис Попов оформи крайния резултат в 82-ата.

Това е 14-а поредна победа за отбора на Динамо, който има 58 точки. Втори е Шахтьор (Донецк) с 45, а трети е Заря (Луганск) с Веселин Бранимиров в треньорския състав и 41 точки. Ингулец заема 11-о място с 20 точки.

Динамо подобри собствения си рекорд с тази 16-а шампионска титла. Но тя е първа за клуба от 2016година, като в този период на върха неизменно беше на Шахтьор.

Динамо (Киев) е рекордьор по титли и в бившия СССР, където има 13 трофея.