Ланс успя да пречупи съпротивляващия се Ним

Ланс спечели с 2:1 срещу намиращия се на дъното отбор на Ним и ще се опита да запази максимално дълго европейското си място, след като събра 56 точки и заема 5-о място.

“Жълто-червените” от регион Па дьо Кале имат три победи в последните пет мача и имат 56 точки, на една пред Марсилия. Камерунският нападател Игнатиус Ганаго, макар и с контузия, откри резултата в 17-ата минута, след като получи топката от Давид да Коща, овладя е на около 10 метра и с десния крак я прати в горния ляв ъгъл. Минута по-рано Джонатан Клаус от Ланс можеше да се разпише, но бомбеният му изстрел от дясно в наказателното поле беше спасен от вратаря, след като преди това Джонатан Гради проби и върна назад. Четири минути по-късно и Ним имаше шанс да вкара, но Сиди Сар пропусна.

Седем минути след началото на второто полувреме гостите изравниха от дузпа, реализирана от Зинедин Ферхат. Нарушението беше на Джонатан Клаус срещу Кейлан Гесум. Само след 5 минути авторът на попадението за гостите можеше да направи пълен обрат, но с изстрел извън наказателното поле прати топката на сантиметри извън вратата. В 59-ата минута Кейлан Гесум имаше нова възможност за гостите, но ударът му с глава беше спасен от вратаря на Ланс Жан Луи Лека. В 72-ата минута обаче Масадио Хайдара вкара за 2:1 с левия крак, засичайки топката от корнер. Преди изпълнението на ъгловия удар обаче на два пъти Ланс беше близо до втори гол и само малшансът им попречи.

Важна победа постигна и отборът на Нант, който измъкна успеха с 2:1 при визитата на Страсбург. Домакините поведоха преди почивката с гол на Людовик Ажорке, но след това Жан Шарл Кастелето в 53-ата и Людовик Блас в 76-ата минута обърнаха развоя. “Канарчетата” събраха 31 точки и са на 18-о място, което изпраща на плейоф. Точно зад тях със същия актив е Ним.

Финансово изправеният пред банкрут Бордо падна 1:4 при визитата на Лориен. Бретонците стигнаха до убедителния успех с хеттрик на Терема Мофи, който вкара в 20-ата, 43-ата и 80-ата минути. Победата доближи Лориен до днешния си противник, след като има 35 точки и се нарежда на 17-о място. Точно с 1 точка повече има Бордо, но и пет поредни поражения. Ден преди днешните мачове бяха обявени огромни финансови задължения за Бордо, които могат да лишат отбора от професионален лиценз и да го изпратят в администрация.

Рен размаза последния Дижон с 5:1 и затвърди серията си с четири победи в последните пет мача. “Червено-черните” от Рен са с 54 точки, на 7-о място и само на два пункта от Ланс. Ница надви Монпелие с 3:1 като домакин, което остави тима на деветата позиция в класирането с 46 точки или с една по-малко от днешния му съперник, който е на осмото място.