Ман Юнайтед не успя да пречупи Лийдс при завръщането си на "Елънд Роуд" (видео)

Лийдс се противопостави успешно на поредния от големите тимове в Англия, като завърши 0:0 с Манчестър Юнайтед. "Червените дяволи" имаха предимство, но не успяха да преодолеят отбраната на съперника. Отборът на Оле Гунар Солскяер изостава на 10 точки от лидера Манчестър Сити.

Това бе първият шампионатен мач на Ман Юнайтед на "Елънд Роуд" от октомври 2003 г. Йоркшърци записаха шести пореден мач без загуба във Висшата лига, като в този период се изрпавиха срещу Челси, Манчестър Сити, Ливърпул и сега Ман Юнайтед.

"Червените дяволи" не бяха посрещнати от гневни фенове - нещо, което се случи на Ливърпул в понеделник. Причината бе проектът за Суперлигата, който във вторник бе приключил. Феновете на гостите обаче не простиха на ръководството на клуба. Преди срещата над стадиона мина самолет с банер "Откраднати 2 милиарда - Глейзърс вън", която ясно показа какво мисля те за собствениците на Ман Юнайтед.

На терена тимът на Солскяер имаше предимство в началото и организираше по-опасни атаки, но не бе достатъчно концентриран в завършващата фаза. Отлично подаване изведе Рашфорд зад защитата, но той не завърши добре и ударът му бе неточен. Фернандеш и Джеймс успяха да отправят удари в очертанията на вратата, но без да затруднят Мелие.

След полович час Лийдс направи първата си по-сериозна атака, но центриране на Ейлинг бе избито в ъглов удар. Малко по-късно Далас стреля от добра позиция в ръцете на Хендерсън. Малко преди почивката Рашфорд накара вратаря на домакините да показва качествата си. Той стреля отлично от пряк свободен удар, но Мелие направи добро спасяване.

През второто полувреме Манчестър Юнайтед вдигна нивото за известен период, но защитниците на съперника успяваха да се се справят в повечето ситуации. В 57-ата минута Бруно Фернандеш получи отлична възможност да открие резултата. Португалецът получи топката от Уан-Бисака, но стреля покрай вратата.

След удар на Грийнууд топката се озова в ръцете на Мелие, а Алиоски се намеси решително преди Рашфорд да може да стреля. Пред другата врата добра контраатака завърши с удар на Коща, отклонен от Уан-Бисака. Като цяло головите положения не бяха много, а с наближаването на края на мача съвсем намаляха. Солскяер пусна в игра Пол Погба, но и той не успя да промени ситуацията на терена.

ЛИЙДС - МАН ЮНАЙТЕД 0:0