НСА се справи с лекота с Барокко (видео+галерия)

НСА не сбърка при домакинството си на Барокко (София) и се наложи с 6:0 в мач от 18-ия кръг на женската Swiss Capital League. Момичетата в бял спортен екип си свършиха работата още през първата част, когато вкараха 4 попадения, дело на Найденова (28'), Желева (31') и два гола на Димитра Иванова (41', 43'). През втората част Недева (47') и Яница Иванова (52') оформиха крайното 6:0. НСА заслужено победи, като можеше да са наложи и с двуцифрен резултат, но добрите намеси на вратарката на Барокко, както и множество пропуски предотвратиха това. Двубоят бе излъчен на живо в ефира на Sportal.bg.

33 НСА - Барокко

През първите 20 минути на мача попадения не успяха да паднат, въпреки множеството пропуски от страна на момичетата на НСА. Най-чистото положение дойде в 15-ата минута, когато нападателка в бял спортен екип успя да се справи с вратарката на Барокко Нина Карабельова, но пропусна да открие на празна врата.

В 28-ата минута обаче резултатът бе открит. След атака отляво топката бе върната към точката за изпълнение на дузпа, където бе намерена Ивана Найденова. Футболистката в бяло отправи хубав шут,  с който прати кълбото в мрежата на Барокко и откри за 1:0.

Само 3 минути по-късно резултатът вече бе 2:0. След центриране отляво бе намерена Леонора Желева, която успя да засече и да вкара за 2:0.

В 41-ата минута след изритана топка напред Димитра Иванова изпревари защитата на Барокко и стигна първа до топката. Сама срещу Нина Карабельова футболистката на НСА не сбърка и покачи до 3:0.

Само 2 минути по-късно резултатът вече бе 4:0. Отново Димитра Иванова бе изведена сама срещу вратарката на гостите, като този път ударът и бе избит с една ръка от Карабельова. За нещастие на Барокко обаче топката не излезе в корнер, а се отби в гредата и влезе във вратата за 4:0.

Още в първите минути на втората част момичетата на НСА вкараха и пети гол. Мирела Недева бе точна в 47-ата минута. 2 минути по-късно резултатът можеше да стане 6:0, но Димитра Иванова пропусна да оформи своя хеттрик, като изпусна сама срещу вратарката.

В 52-ата минута НСА все пак вкара шесто попадение. Яница Иванова стреля по прекрасен начин от далечна дистанция, като успя да прехвърли Карабельова и да покачи резултата за своя тим.

В следващите минути темпото на игра поспадна и не се създадоха много положения. В 76-ата минута Димитра Иванова излезе очи в очи с Карабельова, но ударът й премина покрай страничния стълб.

В 84-ата минута резервата Джесика Котс стреля от далечна дистанция, но шутът и се отби в гредата.

С тази своя победа НСА остава водач в класирането с 51 точки след 17 мача. Барокко пък е седми с 27 пункта, на 8 пред осмия Севлиево лейдис и на 5 зад шестия Етър ВТ.

НСА 6:0 БАРОККО
1:0 Найденова (28)
2:0 Желева (31)
3:0 Д. Иванова (41)
4:0 Д. Иванова (43)
5:0 Недева (47)
6:0 Я. Иванова (52)

Стартови състави:

Барокко: 1. Нина Карабельова, 15. Виктория Митова, 16. Силвия Димитрова, 18. Ванеса Иванова, 3. Олга Попова, 13. Ели Наджакова, 6. Лия Ангелова, 8. Славина Ангелова, 20. Зорница Тодорова, 10. Изабела Петрова, 11. Деница Симеонова

НСА: 1. Виктора Донева, 8. Мариела Недева, 3. Яница Иванова, 5. Нора Димитрова, 6. Йоана Папазова, 22. Ивана Найедонова, 7. Валентина Асенова, 16. Яна Йорданова, 11. Александра Янева, 13. Леонора Желева, 14. Димитра Иванова