Голеада засили Парма към Серия “Б” (видео)

Отборът на Кротоне постигна трудна победа с 4:3 при гостуването си на Парма в зрелищен мач от 33-ия кръг на Серия “А”. Така южняците прекратиха серията си от шест поредни поражения и постигнаха първия си успех като гост през кампанията.

Головото шоу започна в 14-ата минута, когато Лисандро Магаян откри за “рособлу”, след като засече с глава центриране от корнер. В 29-ата Ернани изравни също след гол с глава, като се възползва от центриране на Андреас Корнелиус. В 42-ата Сими върна преднината на гостите с 18-ия си гол през сезона, а неговият съотборник Адам Унас се разписа в добавеното време на първата част. В рамките на шест минути обаче “дуковете” стигнаха до ново равенство. Жервиньо беше точен в 49-ата минута, а Валентин Михайла в 54-ата. Въпреки това успехът беше за играчите на Серсе Козми, тъй като в 69-ата минута Сими вкара 19-ия си гол през сезона, реализирайки дузпа за фал на резервата Йордан Осорио срещу Аркадиуш Реца.

Така последният в класирането Кротоне събра 18 точки и отложи изпадането си в Серия “Б”. Парма пък е предпоследен с 20 спечелени пункта и също се готви за втората дивизия, тъй като изостава на 11 точки от 17-ия Беневенто пет мача преди края на сезона.