Леверкузен пребори Айнтрахт за радост на Дортмунд

Байер (Леверкузен) срази Айнтрахт (Франкфурт) с 3:1 на свой терен и направи още по-интересна битката за местата за евротурнирите. Три кръга преди края на сезона в Бундеслигата домакините запазиха теоретични шансове за попадане в Шампионската лига, но най-вероятно няма да успеят да стигнат до нея, защото трите отбора пред тях - Борусия (Дортмунд), Айнтрахт и Волфсбург имат добра преднина. От тези последните тимове обаче един най-вероятно няма да се класира за ШЛ. Поражението за “орлите” от Франкфурт ги лиши от възможността да излязат на трета позиция и сега ги очаква много тежък финал на кампанията.

Леверкузен напълно си заслужи победата, защото имаше огромно превъзходство и дори трябваше да спечели доста по-изразително. Леон Бейли в 70-ата и Лукас Аларио в 80-ата първи бяха точни за “аспирините”, с което всичко изглеждаше решено. Преди това - особено през първото полувреме - домакините пропуснаха няколко много чисти положения. Вратарят Кевин Трап спасяваше с вещина, като още в 5-ата майсторски отрази шутове на Патрик Шик и Бейли. После и Керем Демирбай не успя да го преодолее.

Айнтрахт можеше да поведе в началото на второто полувреме, но удар на Дайчи Камада се отби в тялото на играч в черен екип. Воденият от Ади Хютер отбор за кратко върна интригата в 90-ата минута чрез дежурния гол на Андре Силва, но секунди по-късно рикошет в рамото на Тута не даде шанс на Трап да реагира и резултатът стана 3:1.