Мбапе вдъхнови ПСЖ за победа, но се контузи в много неподходящ момент

Отборът на Пари Сен Жермен постигна победа с 3:1 при гостуването си на Метц от 34-ия кръг на Лига 1. Звездата Килиан Мбапе се отчете с два гола, но малко преди края на мача напусна терена с мускулна травма няколко дни преди полуфиналния двубой срещу Манчестър Сити в Шампионската лига.

В 4-ата минута Мбапе получи извеждащ пас от Андер Ерера и откри резултата в полза на парижани. В 46-ата Фабиан Сентонзе изравни за домакините, след като засече с глава центриране на Фарид Булая. Мбапе върна преднината на гостите в 59-ата минута, когато ударът му рикошира в противников защитник и мина покрай вратаря. Това беше 25-ият шампионатен гол на френския национал през сезона. В 89-ата минута резервата Мауро Икарди оформи крайния резултат с точно изпълнена дузпа за фал на Дилан Брон срещу аржентинеца. Така ПСЖ събра 72 точки и се изкачи на върха в класирането преди мача между досегашния лидер Лил и четвъртия Лион. Метц пък е десети с 43 спечелени пункта.

По-рано през деня Брест спечели с 2:1 визитата си на Сент Етиен благодарение на двата гола на Гаетан Шарбоние (66’, 79’), а преди това за “зелените” се разписа Уахби Хазри (11').