Елче направи важна крачка към спасението

Елче взе ценни три точки в борбата си за оцеляване в Ла Лига и надделя с минималното 1:0 над Леванте в среща от 33-ия кръг в първенството на Испания. Единственото попадение бе дело на Лукас Бой малко след средата на първото полувреме. Леванте имаше инициативата по време на срещата и владееше топката през по-големи периоди от срещата, но така и не успяха да достигнат до така желаното попадение.

Домакините откриха резултата в 32-ата минута, когато Лукас Бой пое отлично една топка в наказателното поле, освободи си място за удар и отбеляза в левия долен ъгъл за 1:0. Пабло Пиати вкара второ попадение в 48-ата минута, но то бе отменено поради засада, сигналът за която бе подаден още преди топката да навести мрежата на Леванте.

В 74-ата минута Рубен Весо бе изгонен, но впоследствие съдията получи сигнал от ВАР и след преразглеждане на ситуацията картона бе отменен. От Леванте имаха и претенции за дузпа в 81-ата минута, когато Даниел Алкон бе повален в наказателното поле, но съдията остана безмълвен.

С тази победа Елче вече има 30 точки и е на 16-о място в класирането, докато Леванте са 12-и с 38.