Вход / Регистрирай се

Тройката ни жени заема пето място в класирането след темповата комбинация

Тройката ни жени заема пето място в класирането след темповата комбинация

Тройката жени Анна Янкова, Йоана Джунева и Антоанета Манасиева заема пето място в класирането след темповата комбинация, а смесената двойка Мариела Костадинова и Теодор Великов са десети също след темповата комбинация на Световната купа по спортна акробатика, която започна в петък в "Асикс Арена" в София. 

Джунева участва на състезанието, въпреки че е със скъсана предна кръстна връзка на коляното. Тя ще се оперира, но след края на световното първенство в Швейцария през юли. Тройката е първа година в категория жени. За изпълнението си българките получиха оценка от 25.330 точки, което им отрежда последната пета позиция. Утре предстои балансовата комбинация. 

23 Световна купа по спортна акробатика

"Всичко си изпълнихме. Добре се чувствам, преди съчетанието направих рехабилитация. Балансовата комбинация ни е с по-голяма трудност. Конкуренцията е силна - Русия, Беларус, Белгия. За нас е първа година при жените, липсва ни опит", каза контузената Йоана Джунева.

"Много сме доволни, треньорите ни са доволни. Имаме още какво да работим и ще работим", добави Антоанета Манасиева. 

Начело във временното класиране са рускините Даря Чебуланка, Анастасия Паршина и София Полишчук с 28.640 точки. При смесените двойки Мариела Костадинова и Теодор Великов са на предпоследното 10-о място с оценка от 24.670 точки. Лидери са германците Даниел Блинцов и Пиа Шютце с 28.320 точки. При двойките мъже след балансовата комбинация водят представителите на Беларус Артьом Яшчанка и Алексей Заяц с 28.910 точки.

Следвай ни:

Още от Други спортове

Виж всички