Рони О'Съливан е в беда в "Крусибъл", само на 3 фрейма от неочаквана загуба

Актуалният световен шампион и суперзвезда на снукъра Рони О'Съливан изостава с 6:10 срещу Антъни Макгил в осминафиналния им сблъсък в "Крусибъл" и ако загуби още само три фрейма, ще напусне неочаквано рано първенството на планетата в Шефилд.

Дуелът ще бъде решен с начален час 21 часа в петък.

В четвъртък вечер Ракетата имаше аванс от 4:1, но съперникът му се справи отлично със задачата да изравни до края на сесията, като пропусна и златен шанс да стане едва осмият играч, направил максимален брейк в "Крусибъл".

В петък сутрин Макгил вероятно изигра най-добрия сегмент от мач в кариерата си и напълно заслужи убедителния аванс, като наказваше всяка неточност на О'Съливан и всъщност се справяше отлично с поддържане на темпото му. Всичките разиграни фреймове се проведоха при доста под 15-минутна средна продължителност.

Рони невинаги излизаше от позиция по време на брейк заради своя грешка, а понякога заради липса на късмет, каквато например не му позволи да намали изоставането си на 6:8 в един момент. При 5:10 все пак той за около 5 минути направи печеливш халф-сенчъри брейк от 69 и се погрижи поне да запази интригата за заключителната сесия.