Конеляно триумфира с титлата на Италия след 63 поредни победи! Егону заби 35 точки (видео + снимки)

Тимът на Имоко Волей (Конеляно) отново триумфира с титлата в италианската Серия А1. Волейболистките на Даниеле Сантарели се наложиха над Игор Горгонзола (Новара) с 3:1 (31:29, 24:26, 25:18, 25:22) във втория мач от серията.

В първата среща помежду им "пантерите" надделяха трудно с 3:2 гейма. Така те спечелиха третата си поредна и общо четвърта титла в първенството (след 2016, 2018, 2019 г.).    В три от четирите финала Имоко играе срещу един и същи съперник.    Момичетата на Даниеле Сантарели записаха 63-ти пореден успех и останаха непобедени през целия сезон.  Най-резултатна бе за пореден път Паола Егону, отбелязвайки 35 точки (1 ас, 3 блокади) и бе отличена за MVP. В предишния мач нападателката записа рекорд - 47 точки (1 ас, 7 блокади!).