Ясикевичус: Не очаквах подобно нещо

Старши треньорът на Барселона Шарунас Ясикевичус призна, че не е очаквал такъв кошмарен старт на плейофите в Евролигата от своя отбор. Каталунците загубиха мач №1 от четвъртфиналната серия срещу Зенит със 74:76 като домакини и сега ще им се наложи да направят обрат, ако искат да достигнат до Файнъл Фор на най-силния клубен европейски турнир.

Пангос наказа Барса в края, а Зенит пренаписа историята си в "Палау Блауграна"

"Поздравления за Шави Паскуал и отбора му. Те имаха ясна идея как да проведат двубоя и поради това бяха много по-солидни от нас, особено в защита. През първото полувреме бяхме ужасни в дефанзивен план. Не можем да си позволим да започваме плейофите по този начин. Дори това, че в един момент изравнихме резултата не беше достатъчно. В края играчите на Зенит отбелязаха много трудни стрелби и може би заслужаваха победата.

Вкарахме се в трудности и сега сами трябва да намерим как да излезем от тях. Честно казано, не очаквах подобно нещо. Много съм разочарован и единствената добра новина днес е, че имаме време да поправим лошата ситуация, в която се намираме. Разбира се, такива неща могат да се случват в плейофите, все пак играем срещу много добър отбор", сподели Шарас пред сайта на Евролигата.

Снимка: Facebook/FC Barcelona Basket