Майнц изпревари Вердер в битката за оцеляване (видео)

Майнц спечели с 1:0 гостуването си на Вердер и го изпревари, като вече заема 13-о място. Единственото попадение в мача бе дело на Адам Салай в 16-ата минута. Унгарецът отбеляза първия си гол в Бундеслигата от декември 2019 г. и донесе ценни три точки на тима си. Тимът на Бо Свенсон записа шести пореден мач без загуба. Силната серия и втората поредна победа като гост отдалечи тима от зоната на изпадащите.

Гостите стартираха по-силно и рано поведоха. Удар на Онисиво бе отразен от Павленка, но Салай се разписа при добавката. Вердер реагира добре, но изстрел на Рашица от фаул мина над вратата, а Фюлкруг стреля парво във вратаря от отлична позиция. Барейро пък пропусна да удвои аванса на Майнц. Малко преди почивката попадение на домакините бе отменено поради фаул.

Салай имаше шанс за втори гол в началото на втората част, но топката се удари в греда. Вердер натисна в търсене на изравняване, но защитата на Майнц не допусна много възможности пред вратата.