Монако се доближи до върха

Монако записа четвърта поредна победа в Лига 1 и се доближи на две точки от лидера Лил и на точка от втория Пари Сен Жермен. Тимът на Нико Ковач спечели с 3:0 гостуването си на Бордо и в пети пореден мач от първенството няма допуснат гол.

Кевин Фоланд откри резултата след половин час игра, а Желсон Мартинс удвои аванса на гостите в началото на второто полувреме. Стеван Йоветич, който влезе като резерва, реализира третия гол в края на срещата. Домакините играха с човек по-малко от 78-ата минута, когато Том Лаку получи втори жълт картон.

По-рано днес последният в класирането Дижон записа първа победа за годината след 12 поредни загуби в Лига 1. Тимът спечели с 2:0 домакинството си на Ница. Ако не бе победил, отборът от Бургундия щеше да изпадне в Лига 2, но засега отложи това поне с една седмица.

Други резултати от Франция: Брест - Ланс - 1:1, Ним - Страсбург - 1:1, Реймс - Метц - 0:0