Аугсбург и Арминия завъртяха хикс и разочароваха всички

Отборите на Аугсбург и Арминия (Билефелд) разочароваха всички, а може би най-вече себе си и завършиха наравно 0:0 в среща от 29-ия кръг на Бундеслигата.

В 29-ата минута Андреас Воглсамер от Арминия пропусна отлично положение, когато получи подаване в наказателното поле, но ударът му премина над горната греда. Минута преди края на първата част пък домакините бяха близо до гол, когато Джефри Хаулеу бе фаулиран пред наказателното поле, а последвалото изпълнение можеше да се превърне в гол, но Щефан Ортега се намеси и изби топката.

Второто полувреме поднесе още по-малко емоции за зрителите пред телевиознонните екрани и единственото положение се откри отново пред домакините, когато Рубен Варгас се озова сам срещу вратаря десетина минути преди края, но Ортега отново се намеси и предотврати попадението.

Това равенство оставя Аугсбург на 11-ото място с 33 точки, а Арминия е на 15-о с 27, на по една точка съответно от Майнц (14-и) и Херта (Берлин) (16-и).