Борусия (Мьонхенгладбах) разби Айнтрахт на Ади Хютер, но чака наставникът от лятото

Борусия (Мьонхенгладбах) постигна убедителна победа с 4:0 срещу един заемащия в момента четвъртото място в класирането Айнтрахт (Франкфурт). Головете за тима на Марко Розе бяха дело на Матиас Гинтер (10’), Йонас Хофман (60’), Рами Бенсабиани (67’), Ханес Волф (90’). Лекото напрежение, което възникна през седмицата между двата тима, след като се разбрах, че наставникът на гостите Ади Хютер ще замени Марко Розе, който в момента води Мьонхенгладбах, но през лятото ще се озове начело на Борусия (Дортмунд) явно се отрази зле, които изглеждаха далеч от най-доброто си съъстояние в днешната среща.

Домакините откриха след 10 минути игра, когато добре изпълнен от Йонас Хофман корнер намери Матиас Гинтер в наказателното поле и той простреля Кевин Трап с глава за 1:0. В 15-ата минута Лука Йович стреля опасно, но топката премина покрай вратата на домакините. В 38-ата Щефан Илсанкер игр с ръка в наказателното поле, но съдията даде знак играта да продължи. Впоследствие ситуацията бе прегледана и от ВАР, но дузпа в полза на Борусия не бе отсъдена.

В 50-ата минута домакините пропуснаха прекрасно положение да излязат напред с две попадение, след като отлично подаване намери Маркъс Тюрам сам срещу вратаря, но той стреля встрани на вратата. “жребчетата” бяха близо до второ попадение и няколко минути по-късно, гато Йонас Хофман нахлу отляво, подаде по тревата, но изстрелът на нахуващия Флориан Нойхаус срещна тялото на бранител на гостите.

Добрите изяви на играчите на Марко Розе в крайна сметка дадоха резултат в 60-ата минута, когато лошо изчистена топка след корнер намери отново Йонас Хофман отляво на вратаря и той прати отличен изстрел под плонжа на Кевин Трап за 2:0.

Едва седем минути по-късно домакините попариха играчите на Ади Хютер след трети корнер за 3:0. Топката отново бе пратена добре в наказателното поле, където Нико Елведи я изстреля силно в горната греда, тя отскочи, но право на главата на Рами Бенсабаини, който не сбърка за 3:0.

Това явно обезвери играчите на Айнтрахт, които не успяха да окажат в оставащите минути по-сериозна съпротива и дори допуснаха четвърти попадение в 5-ата минута на продължението, когато Ханес Волф получи в добър пас в наказателното поле и необезпокояват отбеляза за 4:0.

Тази победа остави Айнтрахт на 4-ото място в класирането с 53 точки, на 7 пред Борусия (Дортмунд), а домакините от Мьонхенгладбах са 7-и с 43.