Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Фиорентина се отдалечи от опасната зона

Отборът на Фиорентина спечели изключително важна победа с 2:1 като гост на Верона в двубой от 32-ия кръг на Серия А и се отдалечи от опасната зона на изпадащите. Това беше и първи успех за "виолетовите" в последните пет мача, като с него те събраха 33 точки. Верона остана девети с 41.

Успехът не дойде никак лесно за гостите, които бяха подложени на силен натиск през първата част, топката веднъж беше изчистена от голлинията, а вратарят им Бартломей Драговски направи няколко изключителни спасявания.

Късметът се усмихна на "виолетовите" в края, когато след акция, започнала от Франк Рибери се стигна до дузпа за нарушение срещу Джакомо Бонавентура. Душан Влахович се нагърби с изпълнението и не сгреши. В 66-ата минута Мартин Касерес удвои аванса на Фиорентина, след като се възползва от една отбита топка. Верона извърши три смени и се върна бързо в мача в 72-ата минута чрез Еди Салседо, но не успя да постигне поне частичен обрат и трябваше да преглътне загубата.