Виляреал се завърна в битката за Европа

Отборът на Виляреал се завърна в битката за място в евротурнирите през следващия сезон, след като постигна гръмка победа с 5:1 над Леванте в двубой от 31-ия кръг на Ла Лига. С успеха "жълтата подводница" събра 49 точки и измести Бетис от петата позиция. Виляреал е далеч от топ 4, който се затваря от Севиля с 64 точки.

Осасуна изненада размечталия се Виляреал (видео)

Първото попадение за Виляреал дойде след автогол на Серхио Постиго в 9-ата минута. Само четири минути по-късно Жерард Морено удвои за Виляреал. В 21-ата минута Микаел Малса намали за Леванте. Резултатът се запази до почивката. След паузата Виляреал отбеляза нови три попадения. Самуел Чуквуезе направи 3:1 в 63-ата минута, а четвърт час преди края оформи своя дубъл. Между неговите две попадения Рубен Везо от Леванте пък си отбеляза автогол.