Монтана изравни на Берое и върна интригата във финала

Защитаващият титлата си Монтана 2003 надделя със 77:72 (12:19, 26:18, 2110, 18:25) над гостуващия Берое Стара Загора и изравни на 1:1 победи финалната серия в женското баскетболното първенство.

Играе се до три победи в пет мача, а следващите два двубоя са в Стара Загора на 21 и 23 април. Берое започна по-добре мача и спечели първата четвърт, но баскетболистките на Стефан Михайлов подобриха играта си и след 26:18 във втората част успяха да поведат с 38:37 на почивката.

Домакините продължиха по-активните си действия и в третата част, когато натрупаха аванс от 51:41, а преди финалните 10 минути преднината им достигна 59:47. Шест минути преди края Монтана водеше с 68:55, но Берое отговори със силна серия и 45 секунди преди сирената намали изоставането си на 72:74. Последва кош на Шерийз Уилямс и наказателен удар на Изабела Рамона за крайното 77:72 за домакините.

Монтана 2003 спечели след силна игра в защита. Състезателките на тима взеха 54 борби срещу 31 за Берое.

Всички 77 точки за победата бяха вкарани от баскетболистките от стартовата петица на Стефан Михайлов.

Рамона направи силен мач и завърши с 22 точки, 8 асистенции и 7 борби. Уилямс пък постигна дабъл-дабъл - 17 точки и 18 борби, 14 точки вкара Христина Иванова. Виктория Стойчева се отличи с 13 точки, 7 асистенции и 7 борби, а дабъл-дабъл - 11 точки и 10 борби записа капитанът Димана Макариева.

За Берое, който през този сезон спечели Купата на България и Адриатическата лига, най-резултатна беше Матеа Тавич с 16 точки, а по 10 вкараха Виолина Кочева, Жаклин Златанова и Радостина Христова.

Снимка: Владимир Иванов/ Sportal.bg