Алавес взе важна победа и мечтае за спасението

Алавес победи с минималното 1:0 Уеска в среща от 33-ия кръг на Ла Лига. Попадението за домакините бе дело на Родриго Баталия пет минути преди края на срещата. През първото полувреме двата тима не успяха да създадат нищо по-интересно пред двамата вратари Фернандо Пачеко и Андрес Фернандес

Първото по-сериозно положение дойде на сметката на гостите от Уеска, когато Денис Вавро стреля от границата на наказателното поле, но ударът му премина над напречната греда. В 74-ата минута попадение на Лукас Перес за Алавес бе отменено поради засада. Те все пак достигнаха до гол в 85-ата минута, когато Родриго Баталия показа отлична техника и изстреля отличен удар в горния десен ъгъл на Фернандес от границата на наказателното поле за крайното 1:0. С тази победа Алавес заема 16-ото място в класирането с 27 точки, а Уеска са 17-и отново с 27, колкото има и 18-ия Валядолид.